ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 9513457
*
nr 951 3457
PASTEL
Elin Sangberg, a dog, signed. 1933, 33x40,
Elin Sangberg, hund, signerad. 1933, 33x40
Estimate:
400
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday Mars 30 2015
at 20:17:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/3 22:51:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur djurmotiv elin sangberg färgkrita hund hundar hundmotiv pastell vattenfärg
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:54
-
9083 PASTEL
unidentified artist. Signed, dated -52, portrait. ..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:49
*
PASTEL
nr 951 3457
PASTEL
Elin Sangberg, a dog, signed. 1933, 33x40,
Elin Sangberg, hund, signerad. 1933, 33x40
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday Mars 30 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
29/3 22:51:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur djurmotiv elin sangberg färgkrita hund hundar hundmotiv pastell vattenfärg
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:54 -
9083 PASTEL
unidentified artist. Signed, dated -52, portrait. ..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:49